UWAGA.

Mój tumblr, z którego dowiedzie się co aktualnie planuję i nad czym pracuję - tutaj. - możecie tu zadawać pytania i śledzić wszystko co wychodzi z pod mojej ręki. xx

czwartek, 22 listopada 2012

Liebster Awards


Więc, zostałam wytypowana przez kochaną Dreamer. (http://www.i-hate-you-and-love-you.blogspot.nl/)
Liebster Awards to zabawa, dzięki której możemy się trochę o sobie dowiedzieć. Dla nieuświadomionych- polega ona na typowaniu 11 osób i zadawaniu im 11 pytań. Oczywiście gdy ktoś cię wytypuje, musisz odpowiedzieć na każde z 11 jego pytań. (ja nie chciałam pisać osobno tych trzech nominacji, które otrzymałam, więc je połączyłam, bo nawet nie dałabym rady wynaleźć 33 osoby do nominowania, a nominowanie kogoś trzy razy jest bez sensu...)
Tak więc typuję:

 • Giovi (you-in-my-bed.blogspot.com)
 • Majls (http://art-larry.blogspot.nl/)
 • Agreed (http://malik-tattoos.blogspot.nl/)
 • DestinyHope65 (http://shouldletyougo.blogspot.nl/)
 • CookieJuliet (http://wont-these-little-things.blogspot.nl/)
 • onedirection (http://one-direction-ziall.blogspot.nl/)
 • Daria. (http://youwillbemyangel.blogspot.nl/)
 • Laura Nowak (http://onedirectionnnnilikeit1.blogspot.nl/)
 • Sorridence (http://the-perfect-melody.blogspot.nl/)
 • Ahhaah (http://1dobrocilomojswiatdogorynogami.blogspot.nl/)
 • Anka. x.D. (http://becausetruelovecannothide.blogspot.nl/)
Moje odpowiedzi:
Na pytania Dreamer:
1.Jak zaczęła się twoja przygoda z One Direction? Jak ich poznałaś?
Cóż, to było dość dawno i szczerze nie pamiętam już dokładnie. Wiem, że to było naprawdę krótko przed tym, gdy w moim otoczeniu zaczął się szał na nich. Zobaczyłam ich gdzieś i po prostu nie mogłam o nich zapomnieć. Choć na początku tylko czytałam i słucham ich, dopiero później zaczęłam się jakoś udzielać.

2. Czy wydarzyło się w twoim życiu coś takiego, że gdybyś mogła cofnęłabyś czas? Nie musisz wgłębiać się w szczegóły jak nie chcesz. 

W moim życiu zdarzyło się wiele rzeczy, przez które mogłabym chcieć cofnąć czas. Jednak gdybym mogła, chyba nie zrobiłabym tego. Pogodziłam się z wszystkim i po prostu żyję dalej. Może... Może jest jedna rzecz, choć nie jestem tego do końca pewna. Chyba gdybym mogła, cofnęłabym się do drugiej gimnazjum i lepiej się uczyła, żeby móc zostać w Polsce, a nie wyprowadzać się do Holandii. Ale nie wiem czy na pewno tak bym postąpiła. 

3. Jaka według ciebie jest definicja przyjaźni?

Myślę, że to takie coś, czego szczerze nigdy nie opisze się idealnie słowami. To tak, gdy masz osobę, której możesz powiedzieć wszystko, której ufasz. To nie tak, że gdy rozmawiasz z kimś bez przerwy, to jest twoim przyjacielem. Z przyjacielem można rozmawiać dwa razy w tygodniu, chodzi o to, żeby on zawsze stał przed tymi zwykłymi znajomymi. Żebyście nawzajem sobie ufali i wspierali się, i mogli na siebie liczyć, ale też byli obiektywni i spokojnie mówili sobie, gdy któreś stwierdzi, że to co robi drugie nie jest dobre.

4. Czy gdyby twój partner nie akceptowałby twoich przyjaciół zerwałabyś z nimi kontakt? 

Myślę, że nie. Myślę, że gdyby on mnie kochał, nie przeszkadzaliby mu moi znajomi, bo on ma być ze mną nie z nimi. Nie musi ich lubić, ma ich tolerować. Jeśli nie, to naprawdę nie jest moja wina. Myślę, że nie wybierałabym. To on powinien wybierać, czy chce być ze mną i akceptować moich znajomych, czy zerwać tylko dlatego, że z kimś się nie dogaduje.

5. Zima czy Lato? Czemu?

LATO. Zdecydowanie lato. Po pierwsze- mam wtedy urodziny. Po drugie- jest ciepło i dzień jest taki długi, i słońce świeci... I jest ciepło. ciepło, ciepło, ciepło. Kocham to.

6. Jak wyglądałby wymarzona randka?

Um... Myślę, że to byłby głupi wypad do kawiarni, albo na spacer. Na luzie, nie jakoś wielce romantyczny. Choć szczerze, to chyba tak już zupełnie odpowiadałoby mi zostanie w domu i oglądanie filmów, zajadając się chipsami i innymi gównami. Jestem dość zwyczajna. 

7. Jaki przedmiot według ciebie mógłby być wycofany ze szkoły?

Hm... Szczerze nie widzę sensu w plastyce. Jeśli ktoś umie rysować to ok, jeśli ktoś nie umie to też ok. Jeśli ktoś chce się uczyć to od tego są jakieś specjalne zajęcia, albo takie rzeczy. Kazanie nam rysować i jeszcze na oceny jest bez sensu, gdyż po pierwsze- Każdy ma talent do czego innego. Po drugie- każdy ma inny gust, i ktoś może uważać coś za ładne na 5, a ktoś inny na słabe 3. 

8. Czy uważasz się za osobę tolerancyjną?

Myślę, że tak. Nie mam problemu z ludźmi innej orientacji (zdecydowanie nie.), ani  religii, bądź innych poglądów. Myślę, że to jest tylko i wyłącznie osobista sprawa każdego. Coś może mi się nie podobać, ale toleruje to, bo żyjemy w wolnym świecie. 

9. Twoje marzenie?

Dość zwykłe. Chciałabym skończyć studia psychologiczne w Anglii, potem zamieszkać tam z mężem i trójką dzieci, w jakimś domku jednorodzinnym.  I z kotem. To tyle. 

10. Czego w sobie nie lubisz, a co uważasz za swój atut?

Nie lubię tego, że zawsze jestem optymistką. Napalam się, że coś się uda, a gdy nie spotyka mnie tylko wielki zawód. Wolałabym już myśleć, że nie wyjdzie, bo przynajmniej by potem tak nie bolało. 
A atut... um... No cóż... nie widzę ich zbyt wiele. Chyba to, że nigdy nie miałam problemu ze słuchaniem ludzi. Nie przeszkadza mi np. słuchanie o ich problemach i doradzanie im. Dla mnie to jest czysta radość, że mogę komuś pomóc. I nawet gdyby napisała do mnie jakaś nieznajoma osoba i prosiłaby o jakąś poradę, to myślę, że z chęcią bym się zgodziła.

 11. Z kim z osób nieżyjących chciałabyś się spotkać? 

Mój dziadek. Albo Kurt Cobain. Tak, to by było fajne. 

Na pytania od Sorridence:

1.Jaki jest twój ulubiony kolor i dlaczego?
Wiśniowy. Nie wiem, dlaczego. Po prostu podoba mi się, jest taki... soczysty... to dziwnie brzmi.

2.Z czym kojarzy ci się Boże Narodzenie?
Z ciemnością i śniegiem. Może to dlatego, że co roku chodziłam z rodzicami do dziadków na wigilię i gdy wracaliśmy było już ciemno, i zawsze było pełno śniegu... Ten widok jakoś zapadł mi w pamięci.

3. Co sądzisz o Larrym?
No cóż, więc mogłabym robić godzinne wywody. Myślę, że Larry w jakimś stopniu prawdziwy. Nie wiem, czy coś kiedyś zaszło między nimi, a teraz to tylko przeszłość... Czy może jeden z nich jest zakochany w drugim bez wzajemności... Czy może obaj są w normalny związku, jedynie ukrywając się przed nami. Po prostu widzę, że nie są sobie zupełnie obojętni. W sposobie, w jaki na siebie patrzą, jak się dotykają, jak ich twarze odruchowo przysuwają się do siebie jakby mieli się pocałować, a później przypominają sobie o reszcie świata... To po prostu jest. Nawet jeśli inni w to nie wierzą. Ok. Udało mi się krótko i na temat.

4. Jakie jest twoje stanowisko wobec homoseksualistów?
Są ok. Lubię ich, to ludzie tacy jak wszyscy inni. To kogo się kocha nie ma nic wspólnego z tym, jaką osobą się jest. 

5. Gdzie chcesz w przyszłości mieszkać?
Anglia. Najlepiej Londyn. Ewentualnie Francja.

6. Skąd wzięłaś pomysł na swoje opowiadanie?
Nie wiem... One same rodzą się w mojej głowie. Ja nad tym nie panuje, to mnie czasem wręcz przerasta. 

7. Jakie są twoje ulubione książki?
Psychologiczne. Wielbię thrillery psychologiczne. 

8. Masz jakieś ulubione opowiadanie bromance? Jeśli tak to jakie?
Myślę... Nie wiem... Kocham tłumaczenie Mute, GDOYKABMTBBEFY, For angels to fly.
No i jestem wierną fanką Giovi :D

9. Czy lubisz siebie taką jaką jesteś?
Tak. Może zmieniłabym pare rzeczy, ale jest dobrze.

10. Co według ciebie jest szczęściem?
Kubek gorącej czekolady w zimny dzień. Albo hamburger gdy jesteś głodny. Po prostu coś co sprawi, że będziesz czuł się dobrze i w danej chwili nic nie będziesz chciał zmieniać. Coś co sprawi, że twoje serce zadrży w miły sposób.

11. Co według ciebie jest miłością?
Miłość to uczucie nie do opisania. To po prostu coś co się uszczęśliwia. Ale są różne rodzaje miłości. Np. to jak się kocha drugą osobę, gdy chce się z nią spędzić resztę życia. Albo gdy kochasz kogoś jak rodzeństwo. Albo gdy kochasz naleśniki. Kocham naleśniki. Są dobre. 

Na pytania od Laury nowak:
1. Jak zaczęła się twoja przygoda z 1D? Jak się o nich dowiedziałaś i tym podobne
Cóż... pisałam już o tym. Pacz pierwsze pytanie Dreamer.

2. Jaki jest twój ulubiony teledysk?
Um... Myślę, że to CITIZENS!- True Romance

3. Co zazwyczaj robisz gdy ci się nudzi?
Czytam bromance.

4. Masz swój ulubiony cytat? Jeśli tak to jaki i dlaczego go lubisz?
'Ideas are bullerproof', 'I think I'm dumb, or maybe just happy' oraz 'Destiny is for losers. It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.' Dlatego że są całkowicie słuszne i zupełnie się z nimi zgadzam. 

5. Jesteś tolerancyjna?

Tak jak już wyżej powiedziałam - tak.

6. Co kupiłbyś gdybyś wygrała na loterii?

Mini coopera. Albo pojechałabym na koncert Ed'a Sheerana

7. Wolisz spędzać czas w domu czy poza nim?

Nie wiem. W domu mogę pisać. Lubię pisać. Poza domem spotykam znajomych. Ich też lubię.

8. Jaki miałaś najdziwniejszy san jaki kiedykolwiek ci się przyśnił?
Kiedyś śnił mi się Larry... Harry był lokajem Lou. Potem Harry wygrał na loterii i kupił posesję Lou razem z nim. I Lou wcześniej wykorzystywał Harry'ego, więc ten mu się odwdzięczał. A potem przespali się ze sobą i Lou słyszał jak Harry mówi do swoich kumpli, że 'Lou ma dupę jakby ktoś go posuwał szczotką od kibla' .... to było dziwne. Oczywiście Harry wiedział, że Lou podsłuchuje i dlatego to powiedział.

9. Co pomyślałaś, widząc pierwszy raz w swoim życiu teledysk 1D?
Pomyślałam 'ten w loczkach wygląda jak dziecko, ale ten blondynek jest najsłodszym stworzeniem na świecie' ... No cóż.

10. Jaka była najgłupsza rzecz jaką kiedykolwiek powiedziałaś?

Kiedyś na wycieczce krzyczałam 'JESTEM FACETEM!' ... potem wszyscy mówili do mnie Adam.

11. Podobały ci się pytania? ;*

Oooooczywiście, kocie ! :D

Więc teraz moje pytania :

1. Jaki jest twój ulubiony film i dlaczego?
2. Gdybyś mogła zmienić coś w swoim życiu, lub w sobie, co by to było?
3. Co sprawiło, że stałaś się Directionerką? (bądź po prostu ich polubiłaś)
4. Jaka jest twoja najzabawniejsza cecha? 
5. Coś głupiego, co mimo wszystko cię uszczęśliwia, to...?
6. Czym według ciebie jest szczęście? 
7. Jaka jest najgłupsza rzecz, jaką zrobiłaś?
8. Twoja ulubiona potrawa?
9. Gdybyś mogła zażyczyć sobie 3 rzeczy, co by to było i dlaczego?
10. Co lubisz w sobie najbardziej? (cecha charakteru, bądź część ciała...)
11. Co zmieniłabyś w świecie?

8 komentarzy:

 1. Zostałaś nominowana do Liebster Awards. Szczegóły na http://forever-larry.blogspot.com (: x

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekaj, czekaj... Dobrze zrozumiałam? Źle się uczyłaś w gimnazjum i dlatego musiałaś się wyprowadzić do Holandii? Nie rozumiem. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to, że moi rodzice tu mieszkali od dwóch lat. I pozwolili mi mieszkać w Polsce z babcią, jeśli będę się dobrze uczyć. Ale... Nie wyszło... XD

   Usuń
 3. kiedy c. d. opowiadania?? ;DD

  OdpowiedzUsuń
 4. cześć chciałam cię serdecznie powiadomić że zostałaś przeze mnie nominowana do Liebster Award !
  szczegóły tutaj http://wont-these-little-things.blogspot.nl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, zostałaś nominowana przeze mnie do Libster Awards. Szczegóły na moim blogu: we-go-to-heaven.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałam Ci podziękować za wytypowanie + powiedzieć, że ja Cb też nomninowałam. Szczegóły tutaj : http://one-direction-ziall.blogspot.com/
  Wpis przed rozdziałem.

  OdpowiedzUsuń
 7. nominowałam cie do liebster awards http://soul-in-two.blogspot.com/p/liebster-awards.html

  OdpowiedzUsuń